Nasze usługi

kobe_logo_strona_glowna

Kobesport to firma realizująca kompleksowo budowy obiektów sportowych. Zakres usług jest szeroki i obejmuje:

– prace ślusarskie i spawalnicze
– produkcję konstrukcji stalowych (z montażem i pełną obsługą)
– roboty ziemne (wyburzenia, korytowanie, niwelacja, przygotowanie pod budowę )
– prace murarskie
– aranżację terenów zielonych (aranżacja ogrodów, parków, zieleni miejskiej, ogrodów)
– pomiary geodezyjne
– nadzór inwestorski

 


 

Kobesport posiada szeroką gamę produktów i nieograniczone możliwości w branży ogólnobudowlanej

Ogrodzenia

DSC_0653_resized Systemy ogrodzeniowe –  od ogrodzenia wymagamy nie tylko by chroniło dany teren, ale również sprostało wymaganiom estetycznym i ładnie wyglądało w otaczającej architekturze krajobrazu. Specjalizujemy się w wykonywaniu różnego rodzaju systemów ogrodzeń:

– ogrodzenia panelowe (od 1,0 m do 8,0 m)

– ogrodzenia z siatki plecionej (od 1,0 m do 8,0 m)

– ogrodzenia boisk (piłkochwyty)

– ogrodzenia metalowe

– ogrodzenia betonowe i ogrodzenia murowane

– ogrodzenia sztachetowe

Wykonujemy systemy ogrodzeń na podstawie dostarczonych nam projektów lub sami proponujemy najlepsze rozwiązanie w oparciu o przekazane nam wytyczne. Korzystamy z ogólnodostępnych na rynku systemów ogrodzeń metalowych w których poszczególne panele wykonane są z metalowej siatki lub z paneli ze zgrzewanego drutu. W naszych warsztatach wykonujemy też pod indywidualne zapotrzebowania ogrodzenia kute i płoty żeliwne. Doświadczenie naszych pracowników z warsztatów ślusarsko-spawalniczych gwarantuje wykonanie każdego zamówienia. Wykonany przez nas produkt będzie najwyższej jakości. Posiadamy doświadczone brygady do montażu naszych produktów na terenie całego kraju.


zielenMała architektura terenów zielonych – stanowi najbardziej reprezentatywny element terenu zielonego. Odpowiednio zaprojektowany i  wykonany system alejek, ścieżek, tarasów i elementów dekoracyjnych daje możliwość idealnego wkomponowania się w otaczający teren. Proponowanymi elementami mogą być również murki ceglane i kamienne,schody terenowe i nietypowe ścieżki. Odzwierciedlamy wykonanie w terenie dostarczonego nam projektu lub proponujemy swoje pomysły i rozwiązania na zagospodarowanie danego terenów zielonego.


 

Konstrukcje stalowe

DSC_0497_resizedZ bardzo dużym wzięciem zajmujemy się również wykonywaniem obiektów budowlanych w których głównymi elementami nośnymi przekazującymi obciążenia są proste elementy stalowe lub złożone większe zespoły. Wykonujemy zróżnicowane konstrukcje metalowe w zależności od zapotrzebowania i zamówienia min. : schody, trapy przemysłowe, konstrukcje stalowe w postaci szkieletów prętowych (słupy wsporcze, rygle), konstrukcje stalowe powierzchniowe (zbiorniki wykonane z zespawanych arkuszy blach).

 


 

Warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnie – podbudowy

podbudowyProjektujemy i wykonujemy konstrukcje dostosowane do potrzeb danego zadania. Wykonujemy warstwy podbudów różnych frakcji i materiałów dopasowane do gotowych założeń projektowych lub sami je proponujemy w oparciu o katalogi i wytyczne. Podbudowy są kluczowym elementem odpowiadającym za równomierne przeniesienie obciążeń na podłoże gruntowe wywołanych ruchem pieszych na chodnikach, ruchem rowerzystów na ścieżkach rowerowych i ruchem kołowym na parkingach, drogach i ulicach. Dlatego tak istotnym faktem jest poprawnie dostosowana, zaprojektowana i wykonana przy użyciu odpowiedniego sprzętu z wykorzystaniem dobrej jakości lokalnie materiału podbudowa. Tylko wtedy zapewni uzyskanie wymaganego stopnia zagęszczenia i nośności. Przygotowana przez nas podbudowa sprosta wymaganiom i zapewni idealne warunki pod ułożenie kolejnych zamykających warstw konstrukcyjnych.


 Nawierzchnie sportowe

DSC_0673Nawierzchnie sportowe – w zależności od zapotrzebowania inwestycji jesteśmy w stanie wykonać każdą nawierzchnię obiektu sportowego. Przekrój konstrukcyjny typowej nawierzchni opiera się na stabilnej podbudowie mineralnej (przepuszczalnej dla wody), warstwy stabilizującej, warstwy nośnej z zawartością granulatu gumowego oraz tzw. warstwy użytkowej wykonywanej metodą natryskiwania granulatu. Innym typowym wykonywanym przekrojem jest wykonanie stabilnej betonowej lub bitumicznej podbudowy nie przepuszczalnej dla wody przykrytej granulatem np. popularnym tartanem. Z powodzeniem wykonujemy też nawierzchnie na obiektach zamkniętych – halowych. Najpopularniejsze rozwiązania to parkiet, PCV, linoleum. Biorąc pod uwagę cieszące się coraz większą popularnością (głównie ze względów ekonomicznych) boiska wielofunkcyjne przystosowane do kilku dyscyplin sportowych należy w nich wykonać nawierzchnię, która sprosta wymaganiom każdej przewidzianej dyscypliny. Wymogi są bardzo wysokie dlatego opracowana została idealnie nadająca się do tego nawierzchnia oparta na komponentach chemicznych. Nawierzchnie poliuretanowe posiadające w swojej strukturze żywice poliuretanowe i granulaty. Są bardzo trwałe i mogą być stosowane na różnych rodzajach podbudowy. Kryterium podziału nawierzchni poliuretanowych jest założenie przepuszczalności wody. Występują nawierzchnie przepuszczalne dla wody i nie przepuszczalne. Zastosowanie poliuretanu nadaje nawierzchni wysoką elastyczność w dużych zakresach pracy, wysoki współczynnik tarcia oraz dobre tłumienie energii i estetyczny wygląd oparty na bezspoinowości. Ponadto nawierzchnie tego typu posiadają bogatą paletę kolorystyczną.


 

 

Roboty ziemne – wyburzenia, korytowanie, niwelacja terenu

Roboty ziemne – posiadamy sprzęt budowlany do wykonywania robót ziemnych o rożnej specyfice. Wykonujemy koparkami kołowymi i gąsienicowymi wykopy wąsko i szeroko-przestrzenne pod bezpośrednie posadowienie obiektów budowlanych. Wykonujemy nasypy pod posadowienia szlaków komunikacyjnych. Zajmujemy się korytowaniem pod wykonanie konstrukcji nawierzchni. Przygotowujemy i odkrywamy tereny pod inwestycje ściągając wierzchnie warstwy humusu. Wykonujemy przekopy sieciowe. Dostosowujemy technologię robót ziemnych pod konkretne zadanie. Istotną rolę w robotach ziemnych odgrywa kwestia sprawnego i szybkiego transportu urobku mas ziemnych. Posiadamy sprzęt ciężarowy samowyładowawczy skrzyniowy i ładowarki, aby sprawnie i szybko przetransportować duże objętości mas ziemnych z punktu A do puntu B.

Wyburzenia obiektów budowlanych – realizujemy prace rozbiórkowe i wyburzeniowe dowolnych obiektów. Nasze prace zaczynają się od ustalenia planu działania, który jest niezbędny w celu bezproblemowej realizacji robót. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie obszaru rozbiórkowego i obiektów znajdujących się w obszarze działania. Teren zabezpieczamy tymczasowym systemem ogrodzenia. Roboty wyburzeniowe prowadzimy ręcznie lub przy użyciu sprzętu. Ściany obiektów wykonane z cegły burzymy samojezdnym taranem. Konstrukcje wykonane z żelbetu rozcinamy za pomocą specjalistycznego sprzętu, korzystamy np. z pił z tarczą tlenową. Podczas wyburzania konstrukcji w których mamy do czynienia z dużą ilością gęstej siatki zbrojenia korzystamy też z nożyc do cięcia betonu i stali. Wszystkie roboty prowadzimy z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, traktując bezpieczeństwo na 1 miejscu.

Prace pomiarowo-geodezyjne – wykonujemy prace projektowe i wykonywanie pomiarów geodezyjnych, pomiary osnów geodezyjnych oraz pomiary podstawowych osnów grawimetrycznych i magnetycznych, pomiary szczegółowe sytuacyjne i wysokościowe, pomiary realizacyjne i obsługa inwestycji, pomiary związane z ewidencją gruntów, dokonywanie obliczeń geodezyjnych, sporządzanie i przetwarzanie dokumentacji geodezyjnej, zakładanie i aktualizacja baz danych informacji przestrzennych.


Hale, boiska i tereny zielone

Dzieje naszej firmy od zawsze były powiązane ze sportem i obiektami sportowymi. Specjalizujemy się w wykonawstwie hal i boisk sportowych przeznaczonych dla różnych dyscyplin.

DSC_0680_resizedHale sportowe – są to kryte wielofunkcyjne obiekty budowlane przeznaczone do rozgrywania rożnego przeznaczenia masowych imprez sportowych, zawodów i odbywania treningów. Wykonywane przez nas obiekty budowlane swoją konstrukcję opierają na stosowanej wysokiej jakości stali konstrukcyjnej (S). Gwarantujemy solidność konstrukcji stosując materiały o wysokiej granicy plastyczności. Szkielet konstrukcyjny hali wykańczamy wg. specyfiki i stawianych wymagań wykonując obiekt budowlany „pod klucz” wraz z możliwością wyposażenia odpowiednim danej dyscyplinie sprzętem sportowym.

Boiska sportowe – wykonujemy również odkryte (lub częściowo zadaszone) obiekty budowlane. Specjalizujemy się w boiskach sportowych różnych dyscyplin (piłka nożna, tenis, koszykówka). Mamy duże doświadczenie przy realizacji boisk osiedlowych typu ORLIK wykonywanych od fazy projektowej do wykończeniowej. Wykonujemy murawy o różnej nawierzchni (miękkie i twarde) w zależności od stawianych wymagań. Dodatkowo jesteśmy w stanie doposażyć boisko w niezbędny osprzęt min.: piłkołapy, bramki stalowe lub aluminiowe, trybuny z siedziskami, schody, trapy, wiaty. Dzięki temu gwarantujemy pełne wykonanie inwestycji od A do Z.


 

Sprzęt sportowy

sprzet_sportwOprócz wykonawstwa obiektów sportowych posiadamy w swojej ofercie szeroką gamę wyposażenia sportowego renomowanych światowych marek w korzystnych cenach.

W naszej ofercie znajduje się sprzęt zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem jak również dla profesjonalistów szukających wyposażenia najwyższej jakości.

 


 

Usługi specjalne

DSC_0532_resizedPodczas realizacji inwestycji prowadzimy prace towarzyszące, również te nietypowe:

– piaskowanie

– malowanie

– prace wysokościowe