Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe

 

Stal jest obecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem konstrukcyjnym. Stanowi ona podstawowy materiał konstrukcji stalowych, jest używana do wzmocnienia konstrukcji betonowych (żelbet), wykonania rurociągów, budowy hal, mostów, zbiorników itp. Stal konstrukcyjna wykorzystywana jest od bardzo dawna, co powoduje, że technologia jej wytwarzania jest dopracowana, podobnie jak poznane zostało zachowanie się tego materiału w użytych budowlach. Stal posiada bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie. Często jednak uważa się, że wadą jest jej ciężar, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę jej wytrzymałość okazuje się, że jej stosunek do wagi stawia stal na podium jeśli chodzi o niewielką wagę w stosunku do otrzymanej w ten sposób wytrzymałości konstrukcji.

 

Montaż konstrukcji i natychmiastowe użytkowanie

Jedną z największych zalet konstrukcji stalowych jest to, że mogą być użytkowane bezpośrednio po ich montażu. Nie jest niezbędny żaden dodatkowy czas na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości czy trwałości jak to jest w przypadku konstrukcji betonowych, czy żelbetowych. Prace przy montażu tych konstrukcji można prowadzić praktycznie w każdych warunkach niezależnie od pogody i temperatury. Bardzo często elementy konstrukcyjne są wykonywane na zamówienie i montaż nie powoduje marnotrawienia materiału w postaci odpadów. Przy większych projektach do montażu konstrukcji stalowych z uwagi na ich gabaryty i wagę niezbędne będzie zastosowanie specjalistycznego ciężkiego sprzętu budowlanego oraz wykwalifikowanych pracowników. Dla naszej firmy Kobesport to nie problem, gdyż dzięki odpowiedniemu parkowi maszyn budowlanych oraz specjalistów sprostaliśmy już wielu takim zadaniom.

Konstrukcje stalowe Kobesport

Wady konstrukcji stalowych.

Pomimo wielu zalet tego materiału należy wspomnieć również o jego wadach. Są to m.in. podatność na korozję i wspominana wcześniej waga. Należy więc pamiętać, aby konstrukcja już na początkowym etapie montażu została dobrze zabezpieczona antykorozyjnie. Dodatkowo należy prowadzić okresowe przeglądy i konserwację takich konstrukcji, a wszelkie wady powłok ochronnych jak najszybciej naprawiać. Należy również brać pod uwagę, że stal niezbyt dobrze znosi działania wysokich temperatur, które mogą pojawić się podczas pożaru. Należy więc zwrócić na to uwagę podczas projektowania.

 

Kobesport – Profesjonalny montaż konstrukcji stalowych.

Nasza firma zajmuje się budową obiektów z konstruckji stalowych. Posiadamy specjalistyczny sprzęt jak również wykwalifikowanych pracowników. Oferujemy usługi montażowe i spawalnicze. Oprócz montażu wykonujemy również na zamówienie gotowe elementy konstrukcyjne. Roboty prowadzimy kompleksowo łącznie z przygotowaniem terenu i pracami wykończeniowymi.