Parkingi, podjazdy, chodniki

Parkingi, podjazdy, chodniki

Wykonując jakąkolwiek inwestycję zewnętrzną niemalże w każdym przypadku należy wziąć pod uwagę utwardzenie powierzchni terenu. Niezależnie czy będzie to parking, droga, podjazd, czy chodnik bez tych elementów użytkowanie obiektu nie będzie możliwe. Najczęściej stosowane są materiały betonowe i kamienne lub asfaltowe. Niezależnie od rodzaju nawierzchni niezbędne jest wykonanie odpowiedniej do obciążenia i natężenia ruchu podbudowy. Bez niej bardzo szybko ułożona nawierzchnia ulegnie zniszczeniu.

Podbudowa i utwardzenie terenu

Podbudowy są kluczowym elementem odpowiadającym za równomierne przeniesienie obciążeń na podłoże gruntowe wywołanych ruchem pieszych na chodnikach, ruchem rowerzystów na ścieżkach rowerowych i ruchem kołowym na parkingach, drogach i ulicach. Dlatego tak istotnym faktem jest poprawnie dostosowana, zaprojektowana i wykonana przy użyciu odpowiedniego sprzętu z wykorzystaniem dobrej jakości materiału podbudowa. Tylko wtedy zapewni uzyskanie wymaganego stopnia zagęszczenia i nośności. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom przygotowana przez nas podbudowa sprosta wymaganiom i zapewni idealne warunki pod ułożenie kolejnych zamykających warstw konstrukcyjnych. Projektujemy i wykonujemy konstrukcje dostosowane do potrzeb danego zadania. Wykonujemy warstwy podbudów różnych frakcji i materiałów dopasowane do gotowych założeń projektowych lub sami je proponujemy w oparciu o katalogi i wytyczne.

schody betonowe

Nawierzchnie betonowe i kamienne

Po wykonaniu odpowiedniej podbudowy można przystąpić do wykonania nawierzchni. Najczęściej są stosowane kostki brukowe betonowe, często z dodatkową warstwą imitującą kamień, granit. Jest to rozwiązanie dużo tańsze w porównaniu do materiałów kamiennych, a często wizualnie nie odbiegającym od ich wyglądu. Kostkę brukową podobnie jak podbudowę należy dobrać w zależności od warunków i wymagań jakim musi sprostać nawierzchnia. Chodniki przydomowe, które będą służyły tylko do spacerowania można wykonać z kostki o grubości 3-4 cm, jednak te w przestrzeni publicznej przy drogach muszą być bardziej wytrzymałe, dlatego grubość powinna wynosić przynajmniej 6cm. Dla dróg i ulic należy stosować kostkę, która będzie miała przynajmniej 8cm grubości. Bardziej trwałym, ale za to droższym rozwiązaniem są materiały z litego kamienia o kształtach regularnych (ciętych) lub nieregularnych, których układanie jest dużo bardziej czasochłonne.

podjazdy place

Wykonanie nawierzchni

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że wykonanie nawierzchni zwłaszcza z drobnych elementów nie jest zbyt skomplikowane. Jednak brak odpowiedniej wiedzy, a w szczególności maszyn może sprawić, że wykonana nawierzchnia bardzo szybko ulegnie pofałdowaniu i nie będzie spełniała właściwie swojej roli. Podstawowe narzędzia można wynająć, jeśli jednak policzymy koszt takiej usługi może okazać się, że lepiej skorzystać z usług fachowców, którzy posiadają o wiele większe doświadczenie, wiedzę oraz wszelkie niezbędne maszyny i urządzenia, aby wykonać drogę, chodnik lub podjazd.

Kobesport – wykonujemy place, chodniki, drogi, podjazdy.

Posiadamy szeroki wachlarz potrzebnych urządzeń do wykonania prac brukarskich oraz przygotowawczych. Dzięki koparkom i zagęszczarkom przygotujemy właściwie podłoże, a nasze samochody ciężarowe dostarczą materiał na budowę i wywiozą zbędny urobek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykonamy każdy chodnik, parking, podjazd od projektu aż po roboty wykończeniowe. Jeśli potrzebujesz specjalisty wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń i umów się na rozmowę ze specjalistą.